FloorGenerator ile Fotoğraf Gerçekçiliğinde Zeminler Oluşturmak

Resimdeki parke zeminin ne kadar gerçekçi olduğunu gördünüz mü? Cevabınız evet ise ve bunun nasıl olduğunu merak ediyorsanız FloorGenerator eklentisine beraber göz atalım.

Bunun nedeni zeminin texture map verilmiş düz bir yüzey olmayıp gerçek parke gibi modellenmiş olması! Şimdi size FloorGenerator eklentisini kullanarak fotoğraf gerçekliğinde nasıl 3D parke zeminler oluşturulur onu göstereceğim.

Yapay gibi görünmeyen; doğal parke yapısına yakın bir görünüm modelinin örneğini aşağıda görebilirsiniz.

Böyle bir görünüm elde etmek için yapmanız gerekenler çok basit

Aşağıdaki indirme bağlantısından FloorGenerator’ın ücretsiz versiyonunu indirip sizin Max versiyonunuza uyan .dlm uzantılı dosyayı bilgisayarınızda 3D Max’in kurulu olduğu dizindeki /plugins/ klasörünün içine kopyalayın. Ardından FloorGenerator eklentisi Modifier listenizde görünecektir.

Not: Bu eklenti ücretsiz versiyon olduğundan standard zemin desenleriyle kısıtlıdır. Eğer daha fazla desen ihtiyacınız varsa eklentiyi satın almayı düşünebilirsiniz. Daha fazla bilgi için CG-Source.com eklenti sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İndirme linki: FloorGenerator_ver2_10_Free

 

3dmodelindir tasarım hayatınızı kolaylaştırıp pratiğinizi geliştirme konusunda yardımcı içerikler hazırlıyor. Takipte kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir